Otomotiv Profesyonelleri

AMAÇ: Sanayi ve Üniversite İş birliği kapsamında kısıtlı bir bölgede değil tüm Türkiye’de etkin olabilecek bir proje yaratarak sektörün kalifiye personel ihtiyacını karşılarken aynı zamanda iş istihdamının sağlanması yönünde bir girişim ile diğer Tekno-parklar arasında bir fark yaratmayı amaçlamaktayız.

HEDEF KİTLE: Üniversitelerin mühendislik alanlarında okuyan son sınıf öğrencileri veya mezunlar platformları aracılığı ile iş dünyasına yeni adım atmak üzere olan kişiler.
Tüm otomotiv firmalarında çalışan en fazla bir sene içerisinde işe başlamış olan yeni mühendisler. Her eğitim kampı 80 kişiye kadar öğrenci alabilecektir.

ANALİZ: Bu program oluşturulurken yapılan Pazar araştırması sonucunda tüm otomotiv firmalarının ihtiyacı olan noktalar dikkate alınarak program titizlikle oluşturulmuştur. Ayrıca yüz yüze yapılan görüşmeler neticesinde eğitimimizi başarı ile tamamlayan öğrencilerin iş dünyasına hızlıca kazandırılması ve bu kişilere iş istihdamı sağlanacağı sonucuna varılmıştır. Araştırma sırasında büyük otomotiv firmaları ve otomotiv tedarikçi iş ilanlarından da anlaşılacağı üzere bu konuda çok ciddi bir açık bulunmaktadır.

Eğitim PERİYODU: 4 ay / 4 Etaptan oluşacak eğitimimiz online bir okul platformu üzerinden özel şifre ile kullanıcı bazlı verilecektir.

EĞİTİM PLATFORMU:Kabul edilen öğrenciler 4 ay boyunca ister canlı yayın eğitimlerinden faydalanabilirken isterlerse online platform üzerinden kaydedilecek olan eğitimleri istedikleri zaman izleyip takip edebileceklerdir. Canlı yayın videoları / Haftalık ödevler / sesli ders notları ve her etap sonu yapılacak online test sonucunda bir sonraki etapa geçme hakkına sahip olacaklar ve bir sonraki etabın kilidini açabileceklerdir. Ana eğitmenler dışında danışman hocalarının yapılan ödevlerde yaşanılan sorunlar ile ilgili ek dersler koyulacaktır. Ödev yaparken danışman hocalardan destek talep mesajları üzerinden 24 saat içerisinde cevap alabilecekleri, yaşayan bir okul olarak sürekli aktif bir sistem oluşturulması sağlanmıştır.

Gösterilen sonuç sayısı: 4